Zavolejte nám: 00 420 776 556 003
E-mail: info@nemeckafirma.cz

Podnikání v Německu

Nebojte se překonat hranice

  • Úvod
  • Podnikání v Německu

V Německu a v České republice se zavedení obchodního práva historický datuje praktický do stejné doby (SRN 1861), (ČR 1863). Společný je i základ obchodního práva, který vychází ze stejných hodnot.

Je to jenom jeden z více důvodů proč jsou obchodněprávní náležitostí v SRN a ČR velmi podobné (stejná forma společnosti s.r.o.-GmbH, stejná struktura společností, splacený základní kapitál, vznik firmy na základě notářského zápisu, beztrestnost jednatele, živnostenský rejstřík, atd.)

Nicméně, zatímco u naších sousedu vývoj byl nepřetržitý dodneška, u nás došlo k jeho významnému přerušení mezi lety 1948-1989. Po znovuzavedení došlo zase k odchylkám, které z právní úpravy každého z uvedených států a z jejího provedení v praxi občas vytvářejí nepochopitelné a složité překážky pro podnikatele, kteří vstupují na trh jiného státu.

Z toho důvodu se začínajícím českým podnikatelům v SRN vyplatí využít naších služeb, protože jsme na základě dlouholetých zkušeností schopní vyhnout se nedorozumění a najít správnou cestu k rychlém a bezproblémovém zahájení Vašeho podnikání.

Společnost Firmengründung s.r.o. od roku 2013 svoji činnosti navázala na živnostenské podnikání Mgr. Radka Dokoviče mezi roky 2010-2013. Jsme malá společnost, která se především snaží o individuální přístup a udržování pevných a blízkých kontaktů s klienty.

Naše aktivity v SRN obsahují: registrace obchodní společností, otevření bankovního účtu, registrace na živnostenském úřadě, registrace řemesla, registrace k DPH, vyřízení koncese na dopravu, koncese na personální agenturu, registrace vozidel, zastupování na úřadech a především kvalitní a dlouhodobé poradenství, které poskytujeme všem naším klientům dlouhodobě.

Můžeme Vám pomoci?

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat e-mailem či telefonicky,
rádi vám podáme více informací.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat...
© 2022 Německá firma - podnikání v Německu, FIRMENGRÜNDUNG s.r.o., IČ: 02067579